KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7775096
nr 777 5096
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvarell, Frans Lindström (1874-1954), motiv från Dalarna, signerad, motivets mått: 32x24, 5
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
300 kr
måndag 17 september 2012
kl 17:12:33
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström